Karel Čapek – Válka s mloky

kniha Karel Čapek - Válka s mloky

Autor: Karel Čapek
Vydavateľstvo: Élysion
Rok vydania: 2017
Formát: pdf

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

Karel Čapek svoj svetovo preslávený román „Válka s mloky“ napísal v roku 1935. Vďaka svojej schopnosti citlivo reagovať na dianie v spoločnosti a vo svete, si zreteľne uvedomoval nebezpečenstvo nastupujúceho fašizmu a jeho deštruktívne ideológie. Hoci Karel Čapek pred Adolfom Hitlerom a jeho vzrastajúcej moci neustále varoval a burcoval, jeho slovám málokto veril.
Knihu „Válka s mloky“ možno považovať za literárne vyjadrenie autových obáv a strachu z reálnej hrozby ďalšej svetovej vojny. Ako dnes vieme, jeho obavy sa naplnili a fašisti na čele s diktátorom Hitlerom, ktoré Čapek vo svojom diele vyobrazil ako mloky, rozpútali celosvetový vojnový konflikt, ktorý priniesol smrť, utrpenie a skazu miliónom ľudí.
Autentickosti románu napomáha autorovho schopnosť meniť štýl písania, fiktívne novinová časť, či použitie neexistujúcich jazykov.
Hoci má „Válka s mloky“ niektoré atribúty sci-fi žánru, stal sa tento román mementom varujúcim pred hrozbou ľudskej ľahostajnosti, fanatizmu a túžby po moci.

KNIHA ONLINE:

valka_s_mloky

Žáner: FantasyRományZadarmo
Tagy: | | |

Back to Top