Povídky – Émile Zola

kniha Povídky - Émile Zola

Autor: Émile Zola


Jazyk: CZ
Formát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

Kniha „Povídky“ od Émile Zolu obsahuje súbor krátkych príbehov, ktoré ponúkajú pohľad na životy rôznych postáv v rozličných situáciách. Autor využíva realistický štýl na vykreslenie ich osudov a vnútorných bojov.

OBSAH:
Můj soused Jakub – Príbeh o mladom mužovi a jeho zvláštnom susedovi Jakubovi, ktorý pracuje ako nosič mŕtvol. Ich priateľstvo sa prehlbuje napriek tajomstvám a predsudkom.

Víska – Zola opisuje idylickú, no zároveň neznámu a zabudnutú dedinku, ktorá sa náhle stane dejiskom vojnového konfliktu.

Cikáni – Autor zobrazuje život cigánskeho tábora v blízkosti Paríža, ich každodenné starosti, radosti a predsudky, ktorým čelia od miestnych obyvateľov.

Bída – Príbeh o chudobe a zúfalstve robotníkov, ktorí stratili prácu a musia čeliť neľahkým životným podmienkam. Zola vykresľuje ich boj o prežitie a dôstojnosť.

Kovář – Život kováča, jeho každodenná práca a vzťah k remeslu, ktoré mu prináša nielen obživu, ale aj potešenie a zmysel života.

Dlouhý Michal – Poviedka o mladíkovi menom Michal, ktorý prežíva rôzne dobrodružstvá a stretáva sa s výzvami vo svojom živote.

Každá poviedka v tejto zbierke ponúka hlboký pohľad na ľudskú povahu a sociálne problémy doby, v ktorej Zola žil. Autor svojím realistickým štýlom prináša čitateľom autentické a dojemné príbehy, ktoré odrážajú jeho záujem o sociálnu spravodlivosť a humanizmus.

KNIHA ONLINE:

Povidky-Emile-Zola

Žáner: Novely, poviedky, antológieZadarmo
Tagy: |

Back to Top