ADHD – porucha pozornosti s hyperaktivitou

ADHD – porucha pozornosti s hyperaktivitou obal knihy

Autor: Mgr. Lenka MatiášováFormát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

Príručka „ADHD – porucha pozornosti s hyperaktivitou“ podrobne opisuje ADHD ako klinický syndróm so základnými príznakmi ako sú narušenie koncentrácie, hyperaktivita a impulzivita. Syndróm má dôsledky na školský výkon a správanie detí, čo zahŕňa problémy v učení, nesústredenosť a problémy s disciplínou​​.

Etiológia ADHD je multifaktoriálna, vrátane genetických, neurofyziologických a psychosociálnych faktorov. Porucha môže súvisieť s aktivitou neurotransmiterov a môže byť ovplyvnená poškodeniami mozgu​​.

Diagnostika ADHD vyžaduje odborné vyšetrenie, ktoré zahŕňa pozorovanie, psychodiagnostické testy a špeciálno-pedagogické vyšetrenie​​.

Terapia ADHD zahŕňa farmakoterapiu, psychoterapiu, úpravu stravy, EEG biofeedback a metódu INPP. Tieto metódy sú zamerané na pomoc deťom s ADHD​​.

Rodičom sa odporúča trpezlivý a podporujúci prístup, stabilný denný režim, systematická domáca príprava a zavedenie jasných pravidiel a rutiny. Dôležité je tiež zameranie sa na pozitívne posilňovanie žiaducich prejavov správania​​.

KNIHA ONLINE:

ADHD–porucha_pozornosti_s_hyperaktivitou

Žáner: Medicína, ZdravieZadarmo
Tagy: | |

Back to Top