Poruchy pozornosti a hyperaktivita (ADHD/ADD)

Poruchy pozornosti a hyperaktivita (ADHD/ADD) obal knihy

Autor: Markéta Čermáková, Hana Papežová, Petra UhlíkováFormát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

Príručka „Poruchy pozornosti a hyperaktivita (ADHD/ADD)“ poskytuje komplexný pohľad na ADHD a ADD u dospelých. Ukazuje, že ADHD nie je len detská porucha a môže pretrvávať do dospelosti s rôznymi prejavmi, ako sú vnútorný nepokoj, strata vecí, problémy s udržiavaním poriadku alebo problémy so sústredením sa​​.

ADHD je definovaná ako vrodený neuro-vývojový syndróm spôsobený poruchami v oblastiach mozgu zodpovedných za plánovanie, predvídanie a udržanie pozornosti​​.
ADD, varianta bez hyperaktivity, sa prejavuje zasnene a s problémami so sústredením​​. Tieto poruchy majú genetický pôvod a nie sú znakom nízkej inteligencie​​.

Diagnóza sa stanovuje podľa kritérií DSM-5, ktorý rozlišuje tri podtypy ADHD: s poruchou pozornosti, s motorickou hyperaktivitou a impulzivitou, a kombinovaný typ​​. Liečba vyžaduje komplexný prístup vrátane úpravy výchovných metód, životného a pracovného prostredia, psychoterapie a medikácie​​.

Samopomoc je dôležitá, pričom liečba zahŕňa nájdenie vhodnej podpory, získavanie informácií o poruche a úpravu životného štýlu​​. V niektorých prípadoch nie je medikácia nutná, ale v iných prípadoch môže byť veľmi účinná​​. Kombinovaná intervencia vrátane psychoterapie, najmä kognitívne-behaviorálnej terapie, sa ukazuje ako najúčinnejšia​​.

KNIHA ONLINE:

poruchy_-pozornosti_a_hyperaktivita_adhd_add

Žáner: Medicína, ZdravieZadarmo
Tagy: | | | | |

Back to Top