Fiodor Michajlovič Dostojevskij – Idiot (Časť I. a II.)

Fiodor Michajlovič Dostojevskij - Idiot obal knihy

Autor: Fiodor Michajlovič Dostojevskij


Jazyk: CZ
Formát: PDF

OBSAH KNIHY:

„Idiot“ od Fedora Michajloviča Dostojevského je komplexný román, ktorý sa zameriava na postavu kniežaťa Myškina. Ten sa po dlhom pobyte v liečebni vracia do Ruska. Jeho čistota, dobrosrdečnosť a naivita ho odlišujú od spoločnosti, v ktorej sa ocitá.

Knieža Myškin sa stretáva s mnohými postavami, ktoré reprezentujú rôzne vrstvy ruskej spoločnosti 19. storočia. Jeho charakter a správanie sú v ostrém kontraste s cynizmom a manipulatívnosťou, ktoré prevládajú v spoločnosti.

Príbeh skúma témy ľudskosti, morálnosti a spoločenského úpadku. Myškinova snaha o dobrotu a pochopenie je často nepochopená a zneužívaná ostatnými postavami.

Román je prepojený s filozofickými diskusiami a Dostojevského hlbokými úvahami o ľudskom stave a spoločnosti. Jeho pohľad na ľudskú prirodzenosť a spoločenské vzťahy je kritický a zároveň hlboko ľudský.

Kniha je považovaná za jedno z Dostojevského majstrovských diel, ktoré prenikajú do hĺbky ľudskej duše a spoločenských štruktúr. Tento román je hlbokou a provokujúcou štúdiou ľudského charakteru a spoločenských dynamík.

KNIHA ONLINE:

Fedor-Michajlovic-Dostojevskij-Idiot

Žáner: Historické rományRományZadarmo
Tagy: |

Back to Top