FRANKLINOVA EXPEDICE – Ivona Fišerová

kniha FRANKLINOVA EXPEDICE - Ivona Fišerová

Autor: Ivona Fišerová


Jazyk: CZ
Formát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

Kniha „Franklinova expedice“ od Ivony Fišerovej podáva podrobný príbeh jednej z najtragickejších polárnych výprav 19. storočia. Fišerová ponúka pútavý a dôkladný pohľad na prípravy, priebeh a následky expedície, ktorá mala za cieľ nájsť Severozápadný prieliv. Na palubách lodí Erebus a Terror vyrazil Sir John Franklin s 133 mužmi do neznámych arktických vôd, odkiaľ sa už nikdy nevrátili.

Autorka venuje pozornosť detailom, od výberu lodí a vybavenia, cez osobné príbehy účastníkov, až po dramatické pokusy o záchranu a pátranie po troskách expedície, ktoré trvajú dodnes. Knihu odlišuje nielen hĺbka rešerše, ale aj schopnosť vykresliť ľudské aspekty tejto tragédie. Zdôrazňuje odvahu, vytrvalosť, ale aj chyby a omyly, ktoré viedli k neúspechu expedície.

„Franklinova expedice“ je fascinujúcim a dojímavým pripomenutím ľudskej túžby po objavovaní neznámeho, aj za cenu obrovských obetí. Fišerová nám približuje, aké dôležité je pamätať na tých, ktorí opustili bezpečie svojich domovov v mene vedy a objavu, a zároveň nás učí, že príroda má vždy posledné slovo.

KNIHA ONLINE:

Franklinova-expedice-ivona-fiserova

Žáner: Dobrodružné romány, trileryGeografia, cestovanieZadarmo
Tagy: |

Back to Top