Holokaust okolo nás

Holokaust okolo nás obal knihy

Autor: Monika Vrzgulová, Peter Salner
Vydavateľstvo: Marenčin PT

Jazyk: SK
Formát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

V edukatívnom diele „Holokaust okolo nás“ autori Monika Vrzgulová a Peter Salner prenikavo skúmajú temné obdobie holokaustu, jeho dlhotrvajúce následky na židovskú komunitu a spoločnosť ako celok. Táto kniha nie je len historickým svedectvom o tragédii, ale aj hlbokou reflexiou o tom, ako udalosti holokaustu formovali identitu preživších, ich potomkov a celú spoločnosť.

Autori sa venujú dôležitým otázkam o tom, ako sa po holokauste zmenila židovská komunita, čo sa stalo s jej tradíciami a ako majoritná spoločnosť vníma stratu, ktorú holokaust priniesol. Kniha tiež poukazuje na pokusy o rehabilitáciu vojnového slovenského štátu a jeho vedúcich predstaviteľov, čím upozorňuje na riziko opakovania histórie.

„Holokaust okolo nás“ je nielen chronikou minulosti, ale aj varovaním a výzvou pre súčasnosť a budúcnosť. Poukazuje na to, že spomienka na holokaust by mala slúžiť ako základ pre budovanie lepšieho a tolerantnejšieho sveta, v ktorom sa už podobné tragédie nebudú opakovať.

Kniha je dôležitým príspevkom k pochopeniu historických udalostí a ich dlhodobého vplyvu na spoločnosť, a je neoceniteľnou čítankou pre každého, kto sa zaujíma o modernú históriu, spoločenské vedy a ľudské práva.

KNIHA ONLINE:

Holokaust-okolo-nas

Žáner: HistóriaZadarmo
Tagy: | | | |

Back to Top