Krvavý Irčan – Léon Clifton

kniha Krvavý Irčan - Léon Clifton

Autor: Léon Clifton
Vydavateľstvo: Eknizky.sk

Jazyk: CZ
Formát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

Leon Clifton, významný americký detektív, patrí k popredným postavám v oblasti detektívky. Jeho meno sa často spomína v jednom dychu s legendárnym Nicolasom Carterom. Jeho príbeh začína v Nebraske, kde bol ako trojročný chlapec nájdený opustený na prérii.

Osud jeho rodičov zostal záhadou, a tak si ho vzali pod krídla dobročinní obyvatelia mestečka Smithovill V. V desiatich rokoch sa však z ich opatery vymanil, aby zažil dobrodružstvá ako kovboj, potulný obchodník, kuchár na parníku a nakoniec čašník v luxusných vozoch pacifických železníc. Práve tu sa zaskvel svojím prvým významným činom, keď odhalil vraha bohatého cestujúceho z Chicaga, čím si vyslúžil odmenu 100 000 dolárov. Tieto peniaze investoval do svojho vzdelania.

V dvadsiatich rokoch sa Clifton pustil do života plným priehrštím. Rýchlo premrhal svoje bohatstvo a presunul sa do Texasu, kde sa venoval stopovaniu koních zlodejov. Neskôr založil úspešnú spoločnosť na ťažbu ľadu, čím si opäť vybudoval značné bohatstvo. To však neskôr stratil kvôli špekuláciám s banskými akciami.

Aby odhalil zločiny spojené s týmito špekuláciami, infiltroval sa medzi baníkov a dokonca vstúpil do tajného spolku Írov. Po úniku pred smrteľným rozsudkom a získaní dôkazov vyhral súdny spor, kúpil opustené bane, ktoré zrekonštruoval a stal sa po tretíkrát bohatým mužom.

V tomto období začal svoje detektívne schopnosti využívať súkromne, ako formu športu. Vďaka svojim odvážnym a dômyselným detektívnym kúskom si získal povesť po celej Amerike a polícia z veľkých miest sa na neho obracala v zložitých prípadoch.

KNIHA ONLINE:

Krvavy-Ircan

Žáner: DetektívkyZadarmo
Tagy: | |

Back to Top