Malinký hrdina – Fiodor Michajlovič Dostojevskij

kniha Malinký hrdina - Fiodor Michajlovič Dostojevskij

Autor: Fiodor Michajlovič Dostojevskij
Vydavateľstvo: Eknizky.sk

Jazyk: CZ
Formát: PDF

Táto E-kniha je dostupná ZADARMO !!

OBSAH KNIHY:

„Malinký hrdina“ od Fjodora Michajloviča Dostojevského je poviedka, ktorá nás zavedie do sveta detských očí a vnímavého srdca jedenásťročného chlapca. Tento príbeh rozpráva o jeho návšteve u strýca, kde sa zúčastňuje na bujarých oslavách plných hosťov. V tomto víre spoločenského života, plnej smiechu, tanca a hudby, mladý hrdina zažíva svoje prvé zamilovanie a prežíva hlboké emócie, ktoré ho sprevádzajú pri stretnutiach s rôznymi osobami, vrátane záhadnej a smutnej dámy, ktorá naňho zapôsobí.

Dielo je pohľadom na detskú nevinnosť a citlivosť v kontraste s dospelým svetom, kde prevládajú povrchné zábavy a často aj bolestné medziľudské vzťahy. Dostojevský s majstrovstvom odhaľuje, ako i malý chlapec môže prenikavo pozorovať a vnímať svet dospelých, pričom sám prechádza významnými vnútornými premenami.

Poviedka sa taktiež dotýka tém ako je osamelosť, hľadanie priateľstva a prvá láska, ktoré sú prezentované prostredníctvom bohatej palety postáv. Autor tak odkrýva komplexnú sieť ľudských emócií a vzťahov, v ktorej sa „Malinký hrdina“ snaží nájsť svoje miesto a pochopenie.

KNIHA ONLINE:

Malinky-hrdina-Dostojevsky

Žáner: Novely, poviedky, antológieZadarmo
Tagy: |

Back to Top