Matka – Karel Čapek

kniha Matka - Karel Čapek

Autor: Karel Čapek


Jazyk: CZ
Formát: PDF

OBSAH KNIHY:

Drama „Matka“ od Karla Čapka predstavuje tragický a hlboko ľudský príbeh matky, ktorá zápasí s dôsledkami vojen a smrti svojich blízkych. Dej sa odohráva v prostredí rodinného domu, kde matka žije so spomienkami na svojich synov a manžela, ktorí zomreli alebo sú neustále v nebezpečenstve kvôli svojim profesionálnym a ideologickým záväzkom.

Hra skúma tématiku straty, obetovania a morálnych dilemát spojených s vojnami a ich vplyvom na rodinné vzťahy. Matka ako hlavná postava je svedkom toho, ako sa jej synovia a manžel obetujú pre „vyššie ciele“, čo neustále spochybňuje. Čapek prostredníctvom dialógov a monológov ukazuje, ako vojny ovplyvňujú jednotlivcov aj celé rodiny, prinášajúc bolesť a nevyhnutné rozhodnutia o tom, čo je v živote dôležité.

Dráma poukazuje na vnútorné boje matky, ktorá sa snaží pochopiť a prijať rozhodnutia svojich detí, zatiaľ čo súčasne bojuje s vlastnými pocitmi viny a bezmocnosti. Toto dielo je považované za silný príklad ľudského trápenia a odvahy v oblasti rodinných a sociálnych konfliktov.

KNIHA ONLINE:

Matka-Capek

Žáner: BeletriaZadarmo
Tagy: |

Back to Top