Otrávený šíp – Léon Clifton

kniha Otrávený šíp - Léon Clifton

Autor: Léon Clifton


Jazyk: CZ
Formát: PDF

OBSAH KNIHY:

„Otrávený šíp“ od Léona Cliftona je napínavým detektívnym príbehom, ktorý čitateľa zavedie do srdca chicagského podsvetia. Hlavným hrdinom je americký detektív, ktorý sa zapletie do zložitej siete intrig a zločinov. Príbeh sa začína náhodným stretnutím detektíva s Joeom Spencerom, bývalým obchodníkom so zvláštnosťami, ktorého podnikanie zašlo do úzadia. Pozornosť čitateľa však rýchlo pohltí záhadná smrť milionára Fogga, za ktorou sa skrýva omnoho viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Detektív Clifton sa nebojí vziať spravodlivosť do vlastných rúk a vrhá sa do vyšetrovania, ktoré odhaľuje sieť podvodov a zrádz. Príbeh je plný nečakaných zvratov, z ktorých každý núti čitateľa prehodnotiť svoje pôvodné domnienky. Autor majstrovsky vedie svojho hrdinu (a s ním aj čitateľa) cez sériu prekážok a nebezpečenstiev, pričom odhalenie pravdy si vyžaduje nielen odvahu, ale aj dôvtip.

„Otrávený šíp“ je výborným príkladom klasického detektívneho románu, v ktorom je čitateľ vtiahnutý do príbehu tak, že sa mu nedarí knihu odložiť až do jej napínavého konca. Clifton, ako detektív s neochvejnou vierou v spravodlivosť, predstavuje archetypálnu postavu, ktorá napriek všetkým prekážkam a nebezpečenstvám neustúpi a vedie nás ku katarzii, ktorá prichádza s odhalením pravdy.

Kniha tak ponúka nielen vzrušujúci príbeh, ale aj pohľad do temnejších kútov ľudskej duše a spoločnosti.

KNIHA ONLINE:

Otraveny-sip-clifton

Žáner: Klasické detektívky
Tagy: | |

Back to Top